Więcej niż koszulka rowerowa, czyli jak ubierać się na rower?

Dla wielu rowerzystów jazda na rowerze nie jest tylko sezonowym sposobem na spędzenie wolnego wiosennego dnia. Wielu rowerzystów jeździ bardzo regularnie, wykorzystując rower jako formę transportu do pracy, lub sposób na pozostanie w formie. Z tego względu wielu rowerzystów wsiada na rower zarówno podczas upalnych, jak i chłodniejszych dni w roku. Różnica między przyjemną a ciężką jazdą, często zależy od tego, jak się ubierzesz w stosunku do panujących na zewnątrz warunków.

Jazda na rowerze: mniej niż 0°

Najbardziej zapaleni rowerzyści nie boją się śniegu, mrozu i oblodzonych ścieżek rowerowych. Na rowerze nadal można jeździć, gdy temperatura spada poniżej zera, ale trzeba pamiętać, że lód może tworzyć się na powierzchniach dróg. Szykując się na jazdę w takich warunkach, zacznij od rowerowej koszulki termoaktywnej oraz legginsów. Pomaga to odprowadzać wilgoć z dala od ciała i zapobiegnie gwałtownej utracie temperatury. Na drugą warstwę możesz założyć bluzę i spodnie zapewniające dodatkową warstwę cieplną, a na wierzchnią warstwę wybierz coś przeciwwietrznego i najlepiej lekkiego. Nie zapomnij o ochronie dłoni i twarzy, gdyż te części ciała będą szczególnie narażone podczas jazdy przez mroźne powietrze.

Jazda na rowerze w chłodne dni

W chłodne, ale nie mroźne dni, gdy termometr pokazuje temperaturę tuż powyżej zera, można ubrać się w lżejsze ubrania. Jeśli jednak pojawi się silny wiatr, odczuwalna temperatura gwałtownie spadnie. Z tego powodu na pierwszą warstwę warto zdecydować się na termoaktywną koszulkę rowerową z krótkim rękawem. Chroni ona przed wiatrem i utrzymuje ciepło twojego ciała. Następnie polar przeciwwietrzna kamizelka lub kurtka, by dodatkowo chronić Cię przed zimnem. Na nogi załóż spodenki kolarskie i ocieplacze na nogi i nie zapomnij o dodatkach: Kask, średniej grubości skarpety i rękawiczki z pełnymi palcami.

Gorące letnie przejażdżki

Nie tylko zimno może utrudniać rowerowe przejażdżki. Rozgrzewanie organizmu w upalne dni może być równie niebezpieczne co wystawianie się na silny mróz. Odzież termoaktywna została zaprojektowana tak, by odprowadzać pot nawet w letnim upale. Twoje ciało chłodzi się właśnie poprzez oddawanie potu, dlatego rowerzysta, który ma na sobie bawełnianą koszulkę rowerową, szybko przepoci i zablokuje swojemu ciału drogę do swobodnego pocenia się i ochładzania. Gdy ma to miejsce temperatura organów i mięśni zaczyna się stopniowo podnosić, doprowadzając do przedwczesnego zmęczenia, bólu i spadku efektywności. W czasie upałów noś legginsy kolarskie i termoaktywną koszulkę rowerową bez rękawów.

W miastach powstaje coraz więcej dobrze oznaczonych ścieżek rowerowych i coraz więcej osób decyduje się przesiąść na rower, by podróżować przez miasto. Popularne stały się również miejskie rowery, dzięki którym nie musisz już kupować swojego własnego roweru, by móc wybrać się na miejską przejażdżkę. Jednak wychodząc z domu, nie zawsze możesz przewidzieć, jaka będzie pogoda, dlatego bielizna termiczna, która zapewnia ochronę przez cały rok, to rozwiązanie idealne dla zapaleńców, jak i amatorów jazdy rowerowej.

Produkt dodany do listy życzeń